Vishay/Dale CRCW2010332KFKEFHP
CRCW2010332KFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010332KFKEFHP
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010332KFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010332KFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010332KFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010332KFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010332KFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010332KFKEFHP
Related LinksCRCW20103, CRCW2010332KFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010332KFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010332KFKEFHP
IC REG LDO 2.6V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
IC ASIC DOLPHIN CHIPSET 64-LQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 51 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 10% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMC datasheet.pdf
25MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
F-366-56 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
ACCY MIRROR MNT 3/4 58A TNCM datasheet.pdf
KIT EVAL 13.56MHZ R/W DLP-RFID2 datasheet.pdf