Vishay/Dale CRCW20103K57FKEF
CRCW20103K57FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103K57FKEF
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20103K57FKEF.pdf
Availability of CRCW20103K57FKEF
QUANTITY
CRCW20103K57FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103K57FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20103K57FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103K57FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20103K57FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103K57FKEF Details Description
Related parts for CRCW20103K57FKEF
CONN TERM BLK FEED THRU 4-22 AWG datasheet.pdf
LED T 3/4 RED DIFF PC MNT datasheet.pdf
CHASSIS STEEL BLACK 6"L X 10"W datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
BOARD PROTO PROF RCM36/37XX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.69 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf