Vishay/Dale CRCW20103K60JNEFHP
CRCW20103K60JNEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103K60JNEFHP
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20103K60JNEFHP.pdf
Availability of CRCW20103K60JNEFHP
QUANTITY
CRCW20103K60JNEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103K60JNEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20103K60JNEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103K60JNEFHP
Related LinksCRCW20103, CRCW20103K60JNEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103K60JNEFHP Details Description
Related parts for CRCW20103K60JNEFHP
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 2A TO-92L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf