Vishay/Dale CRCW20103M60FKTF
CRCW20103M60FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103M60FKTF
Brief Description
RES SMD 3.6M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20103M60FKTF.pdf
Availability of CRCW20103M60FKTF
QUANTITY
CRCW20103M60FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103M60FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20103M60FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103M60FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20103M60FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103M60FKTF Details Description
Related parts for CRCW20103M60FKTF
RES 1.43K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PNL MNT GREEN W/WIRE 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf