Vishay/Dale CRCW201043K0JNEFHP
CRCW201043K0JNEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201043K0JNEFHP
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201043K0JNEFHP.pdf
Availability of CRCW201043K0JNEFHP
QUANTITY
CRCW201043K0JNEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201043K0JNEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201043K0JNEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201043K0JNEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW201043K0JNEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201043K0JNEFHP Details Description
Related parts for CRCW201043K0JNEFHP
CTRLR POWER SSR 120V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.32V SOT23B-3 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 4AWG #3/8 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 796K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
DIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 200V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 13.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf