Vishay/Dale CRCW201043R0JNEFHP
CRCW201043R0JNEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201043R0JNEFHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201043R0JNEFHP.pdf
Availability of CRCW201043R0JNEFHP
QUANTITY
CRCW201043R0JNEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201043R0JNEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201043R0JNEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201043R0JNEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW201043R0JNEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201043R0JNEFHP Details Description
Related parts for CRCW201043R0JNEFHP
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 304.92VC AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
RES 80K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
TV 30C MIX(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
3300UF 35V 18X31MM 105C 10000H datasheet.pdf