Vishay/Dale CRCW201045R3FKEFHP
CRCW201045R3FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201045R3FKEFHP
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201045R3FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201045R3FKEFHP
QUANTITY
CRCW201045R3FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201045R3FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201045R3FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201045R3FKEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW201045R3FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201045R3FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201045R3FKEFHP
IC ADC 12BIT 400KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 300VAC RAD datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 250V SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 10DFN datasheet.pdf