Vishay/Dale CRCW20104K32FKEFHP
CRCW20104K32FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104K32FKEFHP
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20104K32FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20104K32FKEFHP
QUANTITY
CRCW20104K32FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104K32FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20104K32FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104K32FKEFHP
Related LinksCRCW20104, CRCW20104K32FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104K32FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20104K32FKEFHP
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SPLICE IN-LINE CRIMP YELLOW TIN datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8SMD datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
190UF 12V 9.5X24 105C AXI datasheet.pdf