Vishay/Dale CRCW20105K10FKEFHP
CRCW20105K10FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105K10FKEFHP
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20105K10FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20105K10FKEFHP
QUANTITY
CRCW20105K10FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105K10FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20105K10FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105K10FKEFHP
Related LinksCRCW20105, CRCW20105K10FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105K10FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20105K10FKEFHP
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
FAN AXIAL 52X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.1A 221 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
RES 152K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D SUB MALE 3W3C_4-40 UNC_BRACKET datasheet.pdf
15000UF 35V 35X35 datasheet.pdf