Vishay/Dale CMF602K0480BEBF
CMF602K0480BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K0480BEBF
Brief Description
RES 2.048K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K0480BEBF.pdf
Availability of CMF602K0480BEBF
QUANTITY
CMF602K0480BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K0480BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF602K0480BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.048k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K0480BEBF
Related LinksCMF602K, CMF602K0480BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K0480BEBF Details Description
Related parts for CMF602K0480BEBF
PLATE COVER SIZE 2 PLASTIC GRAY datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 8POS 1MM SMD datasheet.pdf
025/040 ECU PLUG HSG ASSY 31P datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
POWER SUPPLY MODULE FOR SLK11 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
MINISAS 6M 24AWG datasheet.pdf
MOD RECT ASSY -CT 3A 24KV datasheet.pdf