Rohm Semiconductor MNR14ERAPJ563
MNR14ERAPJ563 picture photo
Mfg. Part Number
MNR14ERAPJ563
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 1206
Datasheet Download
MNR14ERAPJ563.pdf
Availability of MNR14ERAPJ563
QUANTITY
MNR14ERAPJ563 Order Process
Ship out your order
Specifications of MNR14ERAPJ563
Internal Part NumberEIS-MNR14ERAPJ563
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MNR14ERAPJ563
Related LinksMNR14E, MNR14ERAPJ563 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MNR14ERAPJ563 Details Description
Related parts for MNR14ERAPJ563
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 344.4VC DO204AC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 12W STER 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf