Vishay/Dale CRCW20105M49FKTF
CRCW20105M49FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105M49FKTF
Brief Description
RES SMD 5.49M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105M49FKTF.pdf
Availability of CRCW20105M49FKTF
QUANTITY
CRCW20105M49FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105M49FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105M49FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105M49FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105M49FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105M49FKTF Details Description
Related parts for CRCW20105M49FKTF
RES SMD 107K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC RESET N-CH OD 3.3V 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TM3106K016BHBA datasheet.pdf
2MM HM,ASY,T-E,REC,W/SHEILD datasheet.pdf