Vishay/Dale CRCW20105R11FKEFHP
CRCW20105R11FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105R11FKEFHP
Brief Description
RES SMD 5.11 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20105R11FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20105R11FKEFHP
QUANTITY
CRCW20105R11FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105R11FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20105R11FKEFHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105R11FKEFHP
Related LinksCRCW20105, CRCW20105R11FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105R11FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20105R11FKEFHP
JUMPER-H1502TR/A3048S/X 12" datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1500 OHM .20A 0805 datasheet.pdf
T-BEAM RCVR FET TIMER 300V CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 14POS 30AU datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
DSUB 24H7 F PCB G HP CAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK FOR PWR MOD/IGBT/RELAY datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 5SOT89 datasheet.pdf