Vishay/Dale CRCW20105R23FNTF
CRCW20105R23FNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105R23FNTF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.23 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105R23FNTF.pdf
Availability of CRCW20105R23FNTF
QUANTITY
CRCW20105R23FNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105R23FNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105R23FNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105R23FNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105R23FNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105R23FNTF Details Description
Related parts for CRCW20105R23FNTF
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
ADAPTER FOR PD3 RACEWAY BOX IVRY datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 09VOUT datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST 2.5 144 CKT datasheet.pdf
ZACK STRIP PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHT 4000K 70CRI 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
433MHZ WIRELESS SERIAL TRANSCEIV datasheet.pdf