Vishay/Dale CRCW20105R62FKEFHP
CRCW20105R62FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105R62FKEFHP
Brief Description
RES SMD 5.62 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW20105R62FKEFHP.pdf
Availability of CRCW20105R62FKEFHP
QUANTITY
CRCW20105R62FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105R62FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW20105R62FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105R62FKEFHP
Related LinksCRCW20105, CRCW20105R62FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105R62FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW20105R62FKEFHP
CONN SOCKET RCPT .018-.021 30AU datasheet.pdf
TRANS NPN 350V 15A TO264 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DETECT VOLT WINDOW 8-TDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 37POS datasheet.pdf
QSFP MM50 OM2 ASSY OFNP datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOD WI-ME 16MB SDRAM 8MB FLASH datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.6V 4-USP datasheet.pdf