Vishay/Dale CRCW2010604KFKEFHP
CRCW2010604KFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010604KFKEFHP
Brief Description
RES SMD 604K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010604KFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010604KFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010604KFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010604KFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010604KFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010604KFKEFHP
Related LinksCRCW20106, CRCW2010604KFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010604KFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010604KFKEFHP
CONN CHAMP 50 POS RECEPT SHIELD datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 620MA 950 MOHM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 3.5A (Switch) 36-QFN (5x6) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf