Vishay/Dale CRCW2010680RJNTT
CRCW2010680RJNTT picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010680RJNTT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010680RJNTT.pdf
Availability of CRCW2010680RJNTT
QUANTITY
CRCW2010680RJNTT Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010680RJNTT
Internal Part NumberEIS-CRCW2010680RJNTT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010680RJNTT
Related LinksCRCW2010, CRCW2010680RJNTT Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010680RJNTT Details Description
Related parts for CRCW2010680RJNTT
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TXRX ATM/SONET/OC-3 ST 1X9 datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 15 SAU 14CKT datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .02% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 650V 40A 168W TO247 datasheet.pdf