Vishay/Dale CRCW20106M20JNTF
CRCW20106M20JNTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20106M20JNTF
Brief Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20106M20JNTF.pdf
Availability of CRCW20106M20JNTF
QUANTITY
CRCW20106M20JNTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20106M20JNTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20106M20JNTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20106M20JNTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20106M20JNTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20106M20JNTF Details Description
Related parts for CRCW20106M20JNTF
TOOL HAND HT-1919 PROTO-TYPE datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 24 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X13MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SR BTS PC CS 7 ASY datasheet.pdf
CONN PLUG 5P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf