Vishay/Dale CRCW201080R6FKEFHP
CRCW201080R6FKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201080R6FKEFHP
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW201080R6FKEFHP.pdf
Availability of CRCW201080R6FKEFHP
QUANTITY
CRCW201080R6FKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201080R6FKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW201080R6FKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201080R6FKEFHP
Related LinksCRCW20108, CRCW201080R6FKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201080R6FKEFHP Details Description
Related parts for CRCW201080R6FKEFHP
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 2A 10SON datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V CH 0201 datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
PCLAMP .3937'' MAXBUNDIA .314'' datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf