Vishay/Dale CRCW2010866RFKTF
CRCW2010866RFKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010866RFKTF
Brief Description
RES SMD 866 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010866RFKTF.pdf
Availability of CRCW2010866RFKTF
QUANTITY
CRCW2010866RFKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010866RFKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010866RFKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010866RFKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010866RFKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010866RFKTF Details Description
Related parts for CRCW2010866RFKTF
IC TRANSCEIVER MUTLIPOINT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN MINI UHF PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERM EDGE TWIN LF SLDR POST SNPB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FLEXIS QE128 FAMILY datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 5% 3W 6028 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT CRIMP datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf