Vishay/Dale CRCW20108R25FKTF
CRCW20108R25FKTF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20108R25FKTF
Brief Description
RES SMD 8.25 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20108R25FKTF.pdf
Availability of CRCW20108R25FKTF
QUANTITY
CRCW20108R25FKTF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20108R25FKTF
Internal Part NumberEIS-CRCW20108R25FKTF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20108R25FKTF
Related LinksCRCW2010, CRCW20108R25FKTF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20108R25FKTF Details Description
Related parts for CRCW20108R25FKTF
LED SS QUAD YELLOW DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTRLR POE POWERED IEEE 8TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT DIFF INP/REF 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 2A SOT363 datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 240V 7FT CABLE datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 415MA 2.15 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM 800V 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf