Vishay/Dale CRCW2010976KFKEFHP
CRCW2010976KFKEFHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010976KFKEFHP
Brief Description
RES SMD 976K OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CRCW2010976KFKEFHP.pdf
Availability of CRCW2010976KFKEFHP
QUANTITY
CRCW2010976KFKEFHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010976KFKEFHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010976KFKEFHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010976KFKEFHP
Related LinksCRCW20109, CRCW2010976KFKEFHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010976KFKEFHP Details Description
Related parts for CRCW2010976KFKEFHP
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN CABLE R-ANGLE 5POS M12 2M datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PNL MNT 24V YELLOW 5MM datasheet.pdf