Vishay/Dale CRCW251210R0JNEGHP
CRCW251210R0JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251210R0JNEGHP
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251210R0JNEGHP.pdf
Availability of CRCW251210R0JNEGHP
QUANTITY
CRCW251210R0JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251210R0JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251210R0JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251210R0JNEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW251210R0JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251210R0JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW251210R0JNEGHP
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
TIE ANCHOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DGTL SW 2048X2048 100-PQFP datasheet.pdf
IC REG BCK 1.575V/1.8V DL 10MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A TO252-3 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 4.5A 30 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf