Vishay/Dale CRCW2512110KJNEG
CRCW2512110KJNEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512110KJNEG
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512110KJNEG.pdf
Availability of CRCW2512110KJNEG
QUANTITY
CRCW2512110KJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512110KJNEG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512110KJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512110KJNEG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512110KJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512110KJNEG Details Description
Related parts for CRCW2512110KJNEG
IC DAC OCTL 2WIRE 8BIT R-R 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 40MM datasheet.pdf
TERMINAL PRV 4 SW 35X7.5 WS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf