Vishay/Dale CRCW2512115RFKEGHP
CRCW2512115RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512115RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512115RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512115RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512115RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512115RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512115RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512115RFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512115RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512115RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512115RFKEGHP
OSC XO 30.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 7FESIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
BOARD EVAL LTC2207-14 datasheet.pdf
KJB 37C 37#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf