Vishay/Dale CRCW251212K1FKEGHP
CRCW251212K1FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251212K1FKEGHP
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251212K1FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251212K1FKEGHP
QUANTITY
CRCW251212K1FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251212K1FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251212K1FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251212K1FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW251212K1FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251212K1FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251212K1FKEGHP
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 5A DL SYNC 32TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 16SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
10MM JUMPER SKT W/HNDL BLACK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TV 4C 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
47000UF 16V 35X45 datasheet.pdf