Vishay/Dale CRCW251213K0JNEGHP
CRCW251213K0JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251213K0JNEGHP
Brief Description
RES SMD 13K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251213K0JNEGHP.pdf
Availability of CRCW251213K0JNEGHP
QUANTITY
CRCW251213K0JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251213K0JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251213K0JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251213K0JNEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW251213K0JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251213K0JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW251213K0JNEGHP
CONN HEADR BRKWAY .100 50POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN TERM BLK TAB SINGLE 90 DEG datasheet.pdf
SATA/SAS HSMC CARD datasheet.pdf
8P MOD2 STIFT LEI datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MMIC I/Q DOWNCONV 32SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf