Vishay/Dale CRCW2512150RFKEGHP
CRCW2512150RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512150RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512150RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512150RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512150RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512150RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512150RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512150RFKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW2512150RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512150RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512150RFKEGHP
CONN HEADER 4POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10LV+GRND PCB datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 3.3V 6W datasheet.pdf
VARISTOR 212V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
97SC C502 3C 0.56MM 0.25KG AM datasheet.pdf