Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-84-1
TNM10-25-84-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-84-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 84MM
Datasheet Download
TNM10-25-84-1.pdf
Availability of TNM10-25-84-1
QUANTITY
TNM10-25-84-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-84-1
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-84-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height3.307" (84.00mm)
Length - Overall3.307" (84.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-84-1
TNM10-25-84-1 Details Description
Related parts for TNM10-25-84-1
IC 12-BIT 4-CH SMPL A/D 28-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 10A FASTON datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V Y5U datasheet.pdf