Vishay/Dale CRCW251217K8FKTG
CRCW251217K8FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251217K8FKTG
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251217K8FKTG.pdf
Availability of CRCW251217K8FKTG
QUANTITY
CRCW251217K8FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251217K8FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251217K8FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251217K8FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251217K8FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251217K8FKTG Details Description
Related parts for CRCW251217K8FKTG
CONN HEADER PA 11POS TOP W/BOSS datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LP.100"SHRD HDR .100" VERT 30GLD datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 41POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 64.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf