Vishay/Dale CRCW251219K1FKEGHP
CRCW251219K1FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251219K1FKEGHP
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251219K1FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251219K1FKEGHP
QUANTITY
CRCW251219K1FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251219K1FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251219K1FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251219K1FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW251219K1FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251219K1FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251219K1FKEGHP
RES 71.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf