Vishay/Dale CRCW25121K21FKEGHP
CRCW25121K21FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K21FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1.21K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K21FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121K21FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121K21FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K21FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K21FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K21FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121K21FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K21FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121K21FKEGHP
TERM BLOCK END CLAMP datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC DGTL SW 4096X4096 144-BGA datasheet.pdf
20 CIR MTA-156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf