Vishay/Dale CRCW25121K30FKEGHP
CRCW25121K30FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K30FKEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K30FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121K30FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121K30FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K30FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K30FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K30FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121K30FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K30FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121K30FKEGHP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R LP 16-QSOP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 700MA 775 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf