Vishay/Dale CRCW25121K65FKEGHP
CRCW25121K65FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121K65FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121K65FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121K65FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121K65FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121K65FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121K65FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121K65FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121K65FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121K65FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121K65FKEGHP
BATTERY PACK NIMH 9.6V 750MAH datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 100MW VMD2 datasheet.pdf
EVALUATION PLATFORM HFA1110 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 2.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR AD9279 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 12A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf