Vishay/Dale CRCW25121M24FKEG
CRCW25121M24FKEG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121M24FKEG
Brief Description
RES SMD 1.24M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25121M24FKEG.pdf
Availability of CRCW25121M24FKEG
QUANTITY
CRCW25121M24FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121M24FKEG
Internal Part NumberEIS-CRCW25121M24FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121M24FKEG
Related LinksCRCW2512, CRCW25121M24FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121M24FKEG Details Description
Related parts for CRCW25121M24FKEG
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
IC REG BUCK 0.8V 0.5A SYNC 8DFN datasheet.pdf
CONN RING 16-14 AWG #6 D-GRIP datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BK 10X6" datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf