Vishay/Dale CRCW25121R15FKEGHP
CRCW25121R15FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25121R15FKEGHP
Brief Description
RES SMD 1.15 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW25121R15FKEGHP.pdf
Availability of CRCW25121R15FKEGHP
QUANTITY
CRCW25121R15FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25121R15FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW25121R15FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25121R15FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW25121R15FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25121R15FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW25121R15FKEGHP
IC REG BOOST 12V 2A 8SOIC datasheet.pdf
CAP IND GREEN POLY FOR P01 SER datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20/ datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 15C P 36" WHT FLOAT datasheet.pdf
LED DURIS E3 WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.5W SMA datasheet.pdf