Vishay/Dale CRCW2512205RFKTG
CRCW2512205RFKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512205RFKTG
Brief Description
RES SMD 205 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW2512205RFKTG.pdf
Availability of CRCW2512205RFKTG
QUANTITY
CRCW2512205RFKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512205RFKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW2512205RFKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512205RFKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW2512205RFKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512205RFKTG Details Description
Related parts for CRCW2512205RFKTG
IC DIFF LINE RECEIVER HS 16-SOIC datasheet.pdf
END CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 5V 200MA OUT datasheet.pdf