Vishay/Dale CRCW2512210RFKEGHP
CRCW2512210RFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512210RFKEGHP
Brief Description
RES SMD 210 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512210RFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512210RFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512210RFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512210RFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512210RFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512210RFKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW2512210RFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512210RFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512210RFKEGHP
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 400MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 9A LS 8-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 10% 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FEED-THROUGH TERM BLOCK GRN/YEL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 82MA 30 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 133MHZ CL2 86TSOP datasheet.pdf