Vishay/Dale CRCW251221R5FKEGHP
CRCW251221R5FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251221R5FKEGHP
Brief Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251221R5FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251221R5FKEGHP
QUANTITY
CRCW251221R5FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251221R5FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251221R5FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251221R5FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251221R5FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251221R5FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251221R5FKEGHP
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16SSOP datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher PWM Dimming Backlight, Signage 8-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf