Vishay/Dale CRCW251222R0JNTG
CRCW251222R0JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251222R0JNTG
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251222R0JNTG.pdf
Availability of CRCW251222R0JNTG
QUANTITY
CRCW251222R0JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251222R0JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW251222R0JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251222R0JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW251222R0JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251222R0JNTG Details Description
Related parts for CRCW251222R0JNTG
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.8A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf