Luminus Devices Inc. CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5 picture photo
Mfg. Part Number
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5
Datasheet Download
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5.pdf
Availability of CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5
QUANTITY
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5
Internal Part NumberEIS-CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Current - Test120mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)27V
Lumens/Watt @ Current - Test114 lm/W
Current - Max240mA
Features-
Size / Dimension13.00mm L x 13.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)6.30mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5
Related LinksCLM-6-50-80-, CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5 Details Description
Related parts for CLM-6-50-80-27-AA00-F2-5
RES SMD 48.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 200MA SOT563 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 21A TO22FP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 232 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W datasheet.pdf