Vishay/Dale CRCW251224K0JNEGHP
CRCW251224K0JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251224K0JNEGHP
Brief Description
RES SMD 24K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251224K0JNEGHP.pdf
Availability of CRCW251224K0JNEGHP
QUANTITY
CRCW251224K0JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251224K0JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251224K0JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251224K0JNEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251224K0JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251224K0JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW251224K0JNEGHP
LED 3MM SUP ORNG 6"LDS REARPNLMT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 5% 500V 1812 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.7A 59 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR BOX 8-M12 INPUTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf