Vishay/Dale CRCW251224K0JNEGHP
CRCW251224K0JNEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251224K0JNEGHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24K OHM 5% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251224K0JNEGHP.pdf
Availability of CRCW251224K0JNEGHP
QUANTITY
CRCW251224K0JNEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251224K0JNEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251224K0JNEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251224K0JNEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251224K0JNEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251224K0JNEGHP Details Description
Related parts for CRCW251224K0JNEGHP
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 2.05 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
750 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf