Vishay/Dale CRCW251224R0JNTH
CRCW251224R0JNTH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251224R0JNTH
Brief Description
RES SMD 24 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW251224R0JNTH.pdf
Availability of CRCW251224R0JNTH
QUANTITY
CRCW251224R0JNTH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251224R0JNTH
Internal Part NumberEIS-CRCW251224R0JNTH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251224R0JNTH
Related LinksCRCW2512, CRCW251224R0JNTH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251224R0JNTH Details Description
Related parts for CRCW251224R0JNTH
CONN FFC RCPT HSG 20POS 2.54MM datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES 30K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 122.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf