Vishay/Dale CRCW2512267KFKEGHP
CRCW2512267KFKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2512267KFKEGHP
Brief Description
RES SMD 267K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW2512267KFKEGHP.pdf
Availability of CRCW2512267KFKEGHP
QUANTITY
CRCW2512267KFKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2512267KFKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW2512267KFKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2512267KFKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW2512267KFKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2512267KFKEGHP Details Description
Related parts for CRCW2512267KFKEGHP
LEAD TEST HD XR-XR 18" SET/5 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
LIGHT ENGINE ATLAS AMBER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GREEN datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf