Vishay/Dale CRCW251227K0FKEGHP
CRCW251227K0FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251227K0FKEGHP
Brief Description
RES SMD 27K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251227K0FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251227K0FKEGHP
QUANTITY
CRCW251227K0FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251227K0FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251227K0FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251227K0FKEGHP
Related LinksCRCW25122, CRCW251227K0FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251227K0FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251227K0FKEGHP
REGULATOR 3.3VIN 40A HORZ datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
ANT EMBEDDED VPOL IPEX MHF datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PRAP SILIC datasheet.pdf