Vishay/Dale CRCW25122K21FKEH
CRCW25122K21FKEH picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K21FKEH
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K21FKEH.pdf
Availability of CRCW25122K21FKEH
QUANTITY
CRCW25122K21FKEH Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K21FKEH
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K21FKEH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K21FKEH
Related LinksCRCW2512, CRCW25122K21FKEH Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K21FKEH Details Description
Related parts for CRCW25122K21FKEH
HOOK-UP STRND 10AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC DVR LVDS QUAD FLOTHRU 16TSSOP datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-24V 0.08A datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 GRN 150' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf