Vishay/Dale CRCW25122K43FKTG
CRCW25122K43FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122K43FKTG
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122K43FKTG.pdf
Availability of CRCW25122K43FKTG
QUANTITY
CRCW25122K43FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122K43FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122K43FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122K43FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122K43FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122K43FKTG Details Description
Related parts for CRCW25122K43FKTG
DETECTOR PHOTOLOG FIB OPT 5 TTL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC AXIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 12A/16A PWR33 datasheet.pdf