Vishay/Dale CRCW25122M21FKTG
CRCW25122M21FKTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122M21FKTG
Brief Description
RES SMD 2.21M OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122M21FKTG.pdf
Availability of CRCW25122M21FKTG
QUANTITY
CRCW25122M21FKTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122M21FKTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122M21FKTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122M21FKTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122M21FKTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122M21FKTG Details Description
Related parts for CRCW25122M21FKTG
TERMINAL BLOCK 5MM 12POS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SSOP datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 3' ORN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 100NS 52PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W DL +/-12VOUT SIP7 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
PIPE CABLE LOCATOR datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf