Vishay/Dale CRCW25122M40JNTG
CRCW25122M40JNTG picture photo
Mfg. Part Number
CRCW25122M40JNTG
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
CRCW25122M40JNTG.pdf
Availability of CRCW25122M40JNTG
QUANTITY
CRCW25122M40JNTG Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW25122M40JNTG
Internal Part NumberEIS-CRCW25122M40JNTG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW25122M40JNTG
Related LinksCRCW2512, CRCW25122M40JNTG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW25122M40JNTG Details Description
Related parts for CRCW25122M40JNTG
IDC CABLE - MDN14K/MC14G/MDN14K datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16QFN datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ADAPTER HEAD 30CC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf